Pomysły na długi weekend we dwójkę lub z dziećmi

01:06 dominika 0 KomentarzeMajówka już za nami (brrrr...), ale liczymy, że długi weekend czerwcowy przyniesie więcej ciepła! Jeśli nie macie jeszcze planów wyjazdowych, oto nasze wypróbowane propozycje w wersji z dziećmi lub bez:


Długi weekend z dziećmi

1. Szkocja: Glasgow, Loch Ness i Wyspa Skye
 


To trasa dla tych, co nie boją się spędzić dużo czasu w samochodzie, zwłaszcza jeśli na zwiedzanie macie 4-5 dni. My przygotowujemy się na to wcześniej, wgrywając dzieciom mnóstwo nowych audiobooków do słuchania :) A atrakcji jest co niemiara: zaczynając od wspaniałych kudłatych krów, potwora z Loch Ness, przepięknych widoków na Wyspie Skye, na muzeach w Glasgow kończąc. Chodzenia nie jest wiele, tyle co na trasach spacerowych na Skye, ogólnie raczej wszędzie można dojechać samochodem.

Więcej informacji znajdziecie w naszych wpisach:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2015/05/szkocja-2015.html
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2015/05/chodzac-w-chmurach-na-wyspie-skye-2015.html 

2. Anglia: Legoland, Bristol i LondynBardzo dobre cenowo połączenia lotnicze z większości polskich miast, natomiast również warto mieć  na to wszystko z 5 dni. Objazdówka obejmująca Stonehedge, Bristol i jego piękne murale, Legoland i oczywiście takie atrakcje w Londynie jak Akwarium, Cutty Sark i rejs statkiem po Tamizie.

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2014/05/anglia-czemu-warto-z-dziecmi.html

3.  Paryż i EurodisneylandJeśli do USA się na razie nie wybieracie, to wybierzcie się do europejskiego Disneylandu, też jest bardzo fajny, a jest dużo bliżej... W samym Paryżu m.in. wjechaliśmy na wieżę Eiffla, przepłynęliśmy się Sekwaną, odwiedziliśmy małe, ale ciekawe zoo w Jardin des Plantes oraz eksperymentowaliśmy w La cité des sciences et de l'industrie. Bo Paryż to nie tylko miasto dla zakochanych :)

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2013/05/paryz-miasto-nie-tylko-dla-zakochanych.html

4. Kraków i WieliczkaSzybkie połączenie kolejowe i mnóstwo atrakcji dla dzieci, piękna procesja na Boże Ciało, nie wspominając już o Jamie Smoka, zamku na Wawelu i kopalni soli w Wieliczce. Może to oczywisty kierunek i sztampowe atrakcje, ale dam sobie rękę uciąć, że większość z Was była w Krakowie ostatni raz w czasie jakiejś wycieczki szkolnej :) Naprawdę warto tam pojechać z dziećmi, sprawdzone!

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2015/06/w-krakowie-nie-mozna-sie-nie-zakochac.html

5. Kazimierz Dolny i zamek w JanowcuOpcja zdecydowanie najbliższa z Warszawy i najtańsza.
Dla tych, którzy lubią pospacerować, zwiedzać zamki i napić się dobrej gorącej czekolady :)

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2016/10/weekend-w-kazimierzu-dolnym-gotowy-plan.html

Długi weekend bez dzieci

1. PortoWrzucam Porto do worka "bez dzieci", bo to miasto, w którym trzeba się po prostu powłóczyć, najlepiej w alkoholowych oparach po degustacji porto :) Na pewno jest tam też sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi, ale ich po prostu nawet nie wyszukiwałam, wiedząc, że wybieram się tam na babski weekend.

Przykładowy spacer po tym urokliwym mieście, sprawdzone miejsca na jedzenie i degustację porto i inne informacje znajdziecie w naszych wpisach:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2017/04/porto-na-weekend-dzien-pierwszy.html
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2017/04/porto-na-weekend-dzien-drugi-kwiecien.html

2. DublinJak tak popatrzyliśmy na nasz wpis i polecane główne atrakcje: browar Guiness, krypty z mumiami, muzeum whiskey oraz niezliczoną ilość pubów, to bez wahania dorzuciliśmy to miasto do propozycji wyjazdowych "bez dzieci" :)

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2015/10/dublin-na-weekend-mumie-whiskey-i.html

3. Anglia

Tutaj polecamy 2 opcje:


  
Wschodnie wybrzeże Anglii
Czyli foki, klify, senne miasteczka oraz katedra w Norwich i uniwersytecka perełka, Cambridge. Typowy roadtrip po sielskich krajobrazach w drodze na wschodnie wybrzeże Anglii.

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2014/11/w-pogoni-za-fokami-czyli-zwiedzamy.html East Midlands
 Czyli Nottingham z jego najsłynniejszym bohaterem, czyli Robin Hoodem oraz zamki: Bolsover i Peveril oraz miasteczko Lincoln - raj dla planujących ślub.

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie:
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2016/04/spotkanie-z-robin-hoodem-i-zwiedzanie.html

4. SzwajcariaZ uwagi na kosmiczne ceny, polecamy podróżować tam raczej bez dzieci :) Także muzeum H.R. Giger'a zdecydowanie jest atrakcją 18+. Fabryka czekolady ukoi Wasz skołatane po muzeum nerwy, a sielskie widoki w Neuchâtel i piękne tereny dookoła jeziora są wprost wymarzone na długie, romantyczne spacery.

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie (trochę krótkim, wybaczcie nam):
http://jedno-oko-na.blogspot.com/2012/10/szwajcaria-obcy-fondue-i-fabryka.html

0 komentarze:

Masz pytanie? Napisz!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *