Krynica Zdrój - zimowy raj dla najmłodszych (2012)

04:42 dominika 0 Komentarze
Narty dla dużych i małych

Zawsze, kiedy ktoś pyta o nasze ulubione zimowe miejsce na ferie z dziećmi, polecamy Krynicę Zdrój. Fakt, samochodem droga jest tam długa i kiepska, pociągiem dojechać bezpośrednio nie można, ale wierz mi - warto!

Oczywista atrakcja taka jak narty czeka na Ciebie na górce Henryk w samej Krynicy (krótki stok, orczyk i taśma), idealna dla początkujących lub narty na Jaworzynie Krynickiej - tutaj musisz już podjechać samochodem. Na Jaworzynie jest też mini plac zabaw dla niejeżdżących, samą atrakcją jest też wjazd kolejką na górę :)

Białe szaleństwo na Górze Parkowej

Wiele atrakcji dla dzieci oferuje też Góra Parkowa. Tuż pod nią jest mini tor dla skuterów śnieżnych, wjazd kolejką linowo-terenową na górę cieszy nieodmiennie i małych i dużych, a na szczycie jest stok do zjeżdzania na sankach, można też wypożyczyć nartosanki.


Woda Zuber tylko dla zdeterminowanych

Kiedy mróz na dworze szczypie w policzki i marzną już małe nogi, warto ruszyć w stronę pijalni wód przy głównym Deptaku. Ogromny budynek z bujną roślinnością ma w środku nie tylko pijalnię ohydnie śmierdzących wód podobno zdrowotnych, ale też małą kawiarenkę, przy której stoją piłkarzyki, jedna z ulubionych zabaw naszych dzieci. Pijalnia stoi na podwyższeniu i dzieciaki chętnie ten fakt wykorzystują, zjeżdżając na sankach lub "jabłuszkach" z mini górki. A po drodze do pijalni, jeśli pogoda sprzyja co roku wylewana jest lodowa zjeżdżalnia, extra zabawa!
Jaskinia solna i inne atrakcje

Jeśli śnieg Wam się znudził, zajrzyjcie na seans do jaskini solnej w Starych Łazienkach Mineralnych przy Deptaku. Są tam zabawki do piasku, z których maluchy na pewno chętnie skorzystają, a Wy wyciągniecie się na wygodnych leżakach :)

Oprócz jaskini, możecie wybrać się na lodowisko (tuż obok Hotelu Krynica) lub na seans do kina (nas zagoniła tam burza śnieżna i nie żałowaliśmy, obejrzeliśmy klasyczny film "Piękna i Bestia" :)

Przy naszej kolejnej wizycie przetestujemy Krynicki Park Linowy oraz pobliski Skansen Regionalny i Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu i na pewno zdamy relację!

0 komentarze:

Masz pytanie? Napisz!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *