Weekend w Kazimierzu Dolnym - gotowy plan wycieczki z dziećmi (wrzesień 2016)

05:13 dominika 0 Komentarze


Kazimierz Dolny jest idealny na weekendowy wypad z Warszawy i okolic, a wczesna jesień to dobry czas na zwiedzanie, bo pogoda jeszcze sprzyja, a tłumy nie są już tak gęste.Oto przykładowy plan na weekend z dzieciakami:

Sobota

Zaczynamy od spaceru: w wersji krótszej zaczynamy koło Spichlerza, przechodzimy Norowym Dołem i skręcamy w prawo do zamku, w wersji dłuższej przechodzimy Norowym Dołem, skręcamy w lewo i przechodzimy Dół Korzeniowy i dłuższą trasą przechodzimy do zamku.Widok z baszty:


Zamek:

Po zwiedzeniu zamku, można przejść na Rynek i tam za pomocą pysznych gofrów lub kogutów kazimierzowskich uzupełnić poziom cukru :)
Z nowymi siłami kierujemy się wąwozem Plebanka ku Albrechtówce, gdzie rozpościera się piękny widok na zamek w Janowcu, a następnie idziemy w kierunku Męćmierza - uroczej wioski ze starymi chatami. Serdecznie polecamy zrobić tam sobie przerwę na obiad, np. pyszne pierogi u Pana Kazimierza (nie ma jej zaznaczonej na google maps, ale ta mała swojska knajpka znajduje się blisko zejścia z punktu widokowego Albrechtówka-Męćmierz, łatwo ją znaleźć.)
Wracając do Kazimierza, kierujemy się znakami na Kamieniołom i po przejściu kawałka nad Wisłą wchodzimy w ul. Krakowską, gdzie malownicze chaty i nieco nowsze, ale wkomponowane w Kazimierzowski styl pensjonaty kuszą pokojami do wynajęcia. Ale, ale - chyba to już pora deseru, a nawet jeśli nie, zasłużyliśmy chyba na coś dobrego po pokonaniu tyle kilometrów! Polecamy przepyszną gęstą gorącą czekoladę w Cafe Faktoria, koniecznie spróbujcie wersji dla dorosłych :)

To był udany dzień! Dużo chodzenia - ale było warto.Niedziela

Rano najlepiej zacząć od przeprawienia się promem do Janowca. Zamek po renowacji wygląda naprawdę imponująco, warto zwiedzić wszystkie obiekty na terenie: Dworek, Spichlerz i wystawę o działaniach z czasów II wojny światowej na tamtejszych terenach. Jeśli jesteście głodni już, to polecamy Maćkową Chatę w Janowcu (uwaga: płatność tylko gotówką), a jeśli możecie wytrzymać z godzinkę, zatrzymajcie się na obiad w znanej z Kuchennych Rewolucji Starej Kuźni w Magnuszewie. Z drogi warto zadzwonić i zrobić rezerwację, w weekendy mają tam sporo gości...Wracając do Warszawy nie przegapicie na pewno wielkiego czołgu tuż przy drodze: to znak, że dotarliście do Skansenu Militarnego w Mniszewie. To świetna okazja, żeby "wybiegać" dzieci ostatni raz podczas tego weekendu, a przy okazji przybliżyć im historię działań wojennych i maszyn, które używano. Wspaniałe jest to, że wszystko jest dostępne: można wejść do czołgu, poruszać działem pancernym, pobiegać w okopach, posterować amfibią itp.
Wybiegani możemy wracać, trzeba jeszcze odrobić lekcje ;)

Przydatne linki:


1.  Zespół zamkowy w Kazimierzu Dolnym, wstęp 5PLN (Zamek+Baszta), aktualne godziny otwarcia na stronie www

2.  Fajne propozycje na krótsze i dłuższe spacerowe trasy w Kazimierzu znajdziecie np. tutaj.

3. Prom Kazimierz Dolny-Janowiec, auto osobowe (2 dorosłych+2 dzieci) 19 PLN, strona www

4. Zamek w Janowcu (Muzeum Nadwiślańskie), cennik i godziny otwarcia na stronie www 

5. Skansen militarny w Mniszewie, wstęp 5PLN (normalny)/3PLN (ulgowy), plan skansenu, godziny otwarcia na stronie www.

0 komentarze:

Masz pytanie? Napisz!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Etykiety

Adelajda Al Hoceima Alcatraz Alice Springs aligatory Ameryka Anglia Aragac Arizona Armenia Australia Bacalar bagna baleal Bali Baltics Bałtów Big Sur Bolsover Castle Borneo Brevard Zoo Bristol Bułgaria Cairns Calakmul California Cambridge Cancun castle cejlon Celestun cenoty ceylon Chęciny Chichen Itza Christ Church Coba Cocoa Beach Cracow Cromer Darwin Death Valley Disneyland Dolina Krzemowa Dolina Śmierci Dublin Erywań Estonia Everglades Facebook featured Fez flamingi Floryda foki Francja Genewa Gibraltar Google Grand Canyon Grenada Gruyères Guiness herbata Hikkaduwa Hiszpania Howth Ireland Irish Whiskey Irlandia Janowiec Jermuk Jukatan Kalifornia Kandy Kazimierz Kennedy Space Center kieleckie Kosgoda Kraków Krzemionki Krzyżtopór Lavenham Legoland Liguria Lincoln Little Adam's Peak lizbona Loch Ness Londyn Magnuszew majówka Malaga Malahide Malezja Maroko Meknes Meksyk Melilla Merida Miami Mirissa narty Neuchâtel Nevada New York nine arch bridge Noravank Norwich Nottingham Nowy Jork obidos ocean Opatów oporto Orlando Palenque Paryż pidurangala plaża Plovdiv Podróżuj z dziećmi Poland Polska porto Portree portugal portugalia pustynia rejs Roberto Barrios ruiny Sac Actun San Francisco Seaworld Sewan Siesta Key Słoneczny Brzeg słonie snorkelling Space Coast srilanka St.Michan's St.Patrick's Stonehedge surfing Sydney Szefszawan Szkocja Szwajcaria Święty Krzyż tanie loty tanie podróżowanie Tasmania Tatev udawalawe UK USA Uxmal Valladolid wakacje Warna weekend Wielki Kanion Włochy wodospad wyspa Skye zamki żółwie