Anglia - czemu warto z dziećmi? (2014)

12:12 dominika 0 Komentarze

Majówka w Anglii? Dlaczego nie! Odkąd wybór tanich lotów do Anglii jest tak duży, można tam lecieć całą rodziną za całkiem rozsądną kwotę. Polecamy Ryanair!


Oto nasza trasa na 5 dni:
 Dobra rada: jeśli podróżujecie w 6 osób i planujecie wypożyczyć większe auto (my zdecydowaliśmy się na Vauxhall Zafira), liczcie się z tym, że ta dodatkowa osoba będzie siedzieć w bagażniku razem z walizkami :) Bo auto owszem 7-osobowe może być, ale o bagażach nikt nic nie wspominał!

W magicznym kręgu

Stonehedge widać już z daleka - nie dlatego, że jest duży, ale dlatego, że leży pośrodku bezkresnych zielonych łąk i pól rzepaku. Jest to dla dzieci nie lada atrakcja, gdyż z oddalonego centrum informacyjnego na miejsce jeździ mini ciuchcia, a na miejscu można wypożyczyć elektroniczny przewodnik, również w języku polskim. W centrum jest też super wystawa wykopanych przez archeologów narzędzi oraz nieco przerażająca rekonstrukcja twarzy na postawie wydobytej czaszki człowieka. Jest też robiąca wrażenie okrągła sala, w której mamy wrażenie, że stoisz w środku kręgu, a dookoła ciebie zmieniają się pory roku. Dzieci były zachwycone! Fluktuacji mocy nie czuliśmy, ale może nie jesteśmy podatni :)

Zamek w miniaturze

Nunney Castle nie leży może na typowym szlaku turystycznym, ale dla nas był idealnym przystankiem na rozprostowanie nóg pomiędzy Stonehedge a Bristolem. Jest otoczony fosą, na zewnątrz dość dobrze zachowany i na tyle mały, że dzieci były w stanie sobie wyobrazić gdzie co było. Warto czasem zjechać z utartych ścieżek :)

Miasto Bangsy`ego - czyli niech żyje street art!

Przyznam, że Bristol wymyślił Bartek. Nie wiedziałam po co właściwie marnować tam czas, kiedy moglibyśmy być w Londynie! Ale (i teraz mój Mąż ma poczucie wyższości na twarzy) miasto mnie zaczarowało, żałuję, że mieliśmy na nie tylko 1 dzień. Warto poszwędać się tam w poszukiwaniu małych dzieł sztuki, które znajdziemy albo pod nogami, albo wysoko na murze budynku, w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Oczywiście warto zobaczyć też typowe atrakcje turystyczne, takie jak Clifton Suspension Bridge. Bristol zdecydowanie opuszczaliśmy z niedosytem!
Legoland - czyli klocków szał

Zaraz po powrocie do Londynu i oddaniu auta, znowu uciekliśmy z miasta, żeby zrobić przyjemność dzieciom. Do Legolandu pojechaliśmy pociągiem, który dojeżdża do Windsoru, skąd spod samego pałacu dobrze oznaczony autobus dowozi do samego parku rozrywki. Zarówno dzieci, jak i my, znani wielbiciele klocków LEGO byliśmy bardzo zadowoleni. Atrakcje były zróżnicowane, i dla młodszych i dla starszych, a wystawa LEGO STAR WARS usatysfakcjonowała zarówno naszego małego, jak i dużego fana  :) Bardzo polecamy atrację LEGO SUBMARINE - żółta łódź podwodna faktycznie się zanurza i pływamy wśród prawdziwych ryb. Do atrakcji wodnych koniecznie zakup żółte pelerynki - wierz mi, przydadzą się!

Wisienka na torcie

Londyn zostawiliśmy sobie na deser, kto był, ten wie, że w tym mieście można się zakochać!
Z dziećmi na pewno warto zaliczyć następujące atrakcje: London Aquarium, Cutty Sark, przepłynięcie się Tamizą, przynajmniej od Tower Bridge do London Eye.
Do Londynu na pewno wrócimy! Czyli cdn :)

0 komentarze:

Masz pytanie? Napisz!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Etykiety

Adelajda Al Hoceima Alcatraz Alice Springs aligatory Ameryka Anglia Aragac Arizona Armenia Australia Bacalar bagna baleal Bali Baltics Bałtów Big Sur Bolsover Castle Borneo Brevard Zoo Bristol Bułgaria Cairns Calakmul California Cambridge Cancun castle cejlon Celestun cenoty ceylon Chęciny Chichen Itza Christ Church Coba Cocoa Beach Cracow Cromer Darwin Death Valley Disneyland Dolina Krzemowa Dolina Śmierci Dublin Erywań Estonia Everglades Facebook featured Fez flamingi Floryda foki Francja Genewa Gibraltar Google Grand Canyon Grenada Gruyères Guiness herbata Hikkaduwa Hiszpania Howth Ireland Irish Whiskey Irlandia Janowiec Jermuk Jukatan Kalifornia Kandy Kazimierz Kennedy Space Center kieleckie Kosgoda Kraków Krzemionki Krzyżtopór Lavenham Legoland Liguria Lincoln Little Adam's Peak lizbona Loch Ness Londyn Magnuszew majówka Malaga Malahide Malezja Maroko Meknes Meksyk Melilla Merida Miami Mirissa narty Neuchâtel Nevada New York nine arch bridge Noravank Norwich Nottingham Nowy Jork obidos ocean Opatów oporto Orlando Palenque Paryż pidurangala plaża Plovdiv Podróżuj z dziećmi Poland Polska porto Portree portugal portugalia pustynia rejs Roberto Barrios ruiny Sac Actun San Francisco Seaworld Sewan Siesta Key Słoneczny Brzeg słonie snorkelling Space Coast srilanka St.Michan's St.Patrick's Stonehedge surfing Sydney Szefszawan Szkocja Szwajcaria Święty Krzyż tanie loty tanie podróżowanie Tasmania Tatev udawalawe UK USA Uxmal Valladolid wakacje Warna weekend Wielki Kanion Włochy wodospad wyspa Skye zamki żółwie