Szwajcaria - Obcy, fondue i fabryka czekolady (2012)

13:21 dominika 0 Komentarze


Korzystając z promocji lotniczej LOTu do Genewy, polecieliśmy tam na weekend, odwiedzić znajomych i przy okazji trochę pozwiedzać. Oto nasza trasa na 2 dni:


Genewa-Neuchâtel-Broc-Gruyères-Genewa


Zameczek nad jeziorem

W Neuchâtel warto przejść się nad brzeg jeziora i na górujące nad miasteczkiem wzgórze z uroczym zamkiem. Dookoła miasta jest też mnóstwo pieszych tras - to dla wielbicieli nordic walking.


Czaszki, kości i ksenomorf

Teraz będzie o Gruyères, i wcale nie o serze! W tym miasteczku oczywiście pyszne fondue bardzo polecamy, ale jest inne miejsce, do którego musisz trafić. To muzeum H.R. Giger'a... Od razu uprzedzam, że to atrakcja dla osób o mocnych nerwach, bez skłonności do depresji. W głowie twórcy postaci Obcego z filmu "Obcy - ósmy pasażer Nostromo" zrodziło się wiele makabrycznych obrazów, które przeniósł na płótna, rzeżby, meble i przedmioty użytkowe. Zaznaczam, że sama postać Obcego jest w grupie najmniej przerażających pomysłów tego artysty... Tuż obok muzeum jest bar zaprojektowany przez Giger`a, w którym musisz wypić choć kawę. Będzie smakować inaczej niż zwykle :)

Słodka przyjemność

Tuż obok Gruyères znajduje się miasteczko Broc, które czuć już pięknie z daleka czekoladą. Znajduje się tam fabryka Cailler Nestle, gdzie poznasz tajniki wytwarzania tego wyjątkowego przysmaku.
Wycieczki organizowane są w różnych językach i pokazują moment od zebrania ziaren kakaowca do wytworzenia czekoladki, pokazując przy tym nie tylko mini linię produkcyjną, ale także całą historię podboju Europy przez ten smakołyk. Oczywiście na koniec jest sklep, w którym czekoladoholicy oszaleją ze szczęścia!


 

Wielki zderzacz Hadronów

W Genewie oczywiście warto zrobić sobie zdjęcie ze słynną fontanną (Jet d'eau) i pospacerować nad jeziorem Genewskim, ale my postanowiliśmy też zobaczyć budynek CERN, czyli Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (fr. Organisation Européenne pour la Recherche Nucléaire). Warto wiedzieć, że Przewodniczącą Rady CERN od 2013 jest Polka :) Więcej o CERN i poszukiwaniu bozonu Higgsa przeczytacie tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/CERN
To na tyle, weekend skończył się zbyt szybko!

0 komentarze:

Masz pytanie? Napisz!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *